Код помилки 0xc00000e9: що це означає і як це виправити

Код помилки Windows 0xc00000e9 або статус 0xc00000e9 (IL) можуть з'явитися в Windows 7, 8, 10 і Vista. Це відносно поширена помилка, яка вказує на апаратний помилок або пошкоджений системний файл, виявлений під час завантаження.

Код помилки 0xc00000e9 завжди пов'язаний з процесом завантаження для Windows і з'являється незабаром після запуску комп'ютера, але до того, як операційна система відображає екран входу в систему.


Причини виникнення помилки Windows 0xc00000e9

Помилка вводу/виводу або введення/виводу виникає, коли система не може отримати доступ до диска або диска, що означає, що вона не може читати або копіювати дані. Хоча зазвичай це проблема з жорсткими дисками, а саме з тією, на якій встановлена  Windows, вона також може бути пов'язана з відповідними апаратними пристроями або додатковими носіями. Це може призвести до неправильної роботи портів введення/виведення на материнській платі. Зовнішній КД, DVD або флеш-накопичувачі також можуть бути джерелом.

У Windows 10 помилка 0xc00000e9 називається помилкою менеджера завантаження. На деяких екранах помилок також може відображатися повідомлення: «Сталася непередбачена помилка введення-виведення».

Оскільки це так часто зустрічається, існує багато причин, через які може з'явитися помилка. Ви можете зіткнутися з кодом помилки за наступних умов:

 • Проблеми вводу/виводу (I/O)
 • Несправне обладнання або компоненти ПК
 • Неправильно встановлені компоненти, такі як вимкнений жорсткий диск, який не стикається з материнською платою
 • Некоректні налаштування UEFI/BIOS/CMOS
 • Пошкоджені системні файли або проблеми реєстру
 • Проблеми зі збиранням Windows і оновленням Windows
 • Віруси можуть також викликати помилку в деяких обставинах

Як виправити помилки 0xc00000e9 у Windows 7, 8, 10 і Vista

Як ви можете бачити, існує кілька причин, з яких код помилки може з'явитися під час завантаження, що ускладнює точне визначення того, що не так, тому вам потрібно буде усунути неполадки, щоб знайти винуватця.

Поширені помилки часто є найбільш важкими для вирішення, тому що вони мають так багато потенційних джерел.

 1. Перезавантажте комп'ютер. Хоча це не завжди так, проблема може бути пов'язана з чимось тимчасовим, яке зникає після витирання харчування. Пам'ятайте, що через те, що код помилки може перешкодити завантаженню Windows, вам доведеться зробити повне скидання, вимкнувши комп'ютер і увімкнувши його знову.

Якщо після перезавантаження Windows успішно завантажується, перевірте, чи встановлений жорсткий диск і система з операційної системи, щоб код помилки не з'являвся знову. Ви можете оцінити ваш жорсткий диск за допомогою інструмента перевірки диска, і ви можете оцінити важливі системні файли, використовуючи команду сканування зараз.


 1. Перевірте компоненти всередині вашого комп'ютера. Шукайте все, що може бути ослаблене або будь-які від'єднані кабелі. Крім того, обов'язково відключіть всі зовнішні пристрої, включаючи зовнішні жорсткі диски, флеш-диски, USB-пристрої, смартфони і багато іншого. Ці сторонні пристрої можуть час від часу заважати процесу завантаження.
 2. Спробуйте завантажитися в безпечному режимі. Багато разів, коли Windows не завантажується нормально, ви все одно можете отримати доступ через безпечний режим, тому що він працює в мінімальному середовищі. Якщо це працює, ви можете виконати багато інших кроків, описаних тут, у Windows, на відміну від командного рядка інструмента відновлення.
 3. Оновіть ваші драйвери. Якщо ви можете завантажити Windows або в безпечному режимі, або у звичайному режимі, вам слід перевірити, чи всі ваші драйвери оновлені, особливо ті, що пов'язані з портами введення-виводу та сховищем. Застарілі або погані драйвери можуть іноді викликати помилку 0xc00000e9.
 4. Відновлюйте, використовуючи Windows або підготовлений USB-накопичувач, який включає інструмент для відновлення під час запуску. Пошкоджені системні файли, помилки реєстру та відсутній контент іноді призводять до появи цієї помилки.
 5. Перевірте комп'ютер на наявність вірусів за допомогою завантажувального антивірусного інструменту. Вам потрібно буде завантажити відповідну антивірусну програму на інший комп'ютер, оновити визначення вірусів і або встановити, або скопіювати її на завантажувальний диск, наприклад флеш-накопичувач USB. Більшість антивірусних інструментів включають у себе завантажувальний інструмент відновлення, який дозволяє вам сканувати вашу систему з командного рядка.
 6. Перевірте свій жорсткий диск (і). Один із способів зробити це - замінити жорсткий диск на інший, який, як ви знаєте, працює. Ви також можете спробувати жорсткий диск на іншій машині.

Ви можете використовувати інструмент перевірки диска у Windows для сканування проблемного диска. Також варто зазначити, що інструмент перевірки диска також можна запустити з командного рядка. Якщо у вас є доступ до консолі відновлення, ви можете запустити інструмент звідти без вилучення жорсткого диска.

 1. Перевірте послідовність завантаження ваших жорстких дисків у налаштуваннях BIOS. Переконайтеся, що жорсткий диск, на якому встановлено Windows, вказано першим або у верхній частині порядку завантаження.

Ця проблема ймовірна, якщо ви недавно встановили новий жорсткий диск, підключили зовнішній накопичувач або підключили USB-накопичувач. Це також може статися, коли ви вносите зміни в BIOS або перепрограмуєте новий BIOS.

 1. Оновіть завантажувальний код тому, щоб використовувати BOOTMGR. Можливо, пошкоджено завантажувальний код тому. Він також може бути налаштований для роботи з завантажувачем, відмінним від Windows за замовчуванням. Оновлення завантажувального коду тому має вирішити цю проблему.

Проблеми з завантажувальним кодом тому також можуть викликати додаткові проблеми, в тому числі помилки, пов'язані з Hall.dll.

 1. Оновіть головний завантажувальний запис (MBR). Як і код початкового завантаження тому, основний завантажувальний запис містить дані, необхідні для завантаження Windows. По суті, він повідомляє Windows, який диск і розділ використовувати під час завантаження. Якщо це станеться, випадково або зловмисно (наприклад, через вірус), то у Windows будуть проблеми із запуском.
 2. Змініть режим завантаження з «UEFI» на «Legacy» і вимкніть безпечне завантаження в параметрах BIOS.
 3. Якщо ви впевнені, що жорсткий диск і апаратні компоненти в порядку, виконайте відновлення системи. Ця функція Windows відкатає копію операції

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND