Болдіно

Велике Болдіно - село в Нижегородській області колись належало роду Пушкіних. Документально підтверджено що селом володіли Пушкіни ще з XVI століття коли воно носило назву Заборотники. Саме тут Олександр Сергійович трудився найбільш плідно і написав більшість своїх творів як у віршах так і в прозі.

Велике Болдіно розташоване за 170 км на південний схід від Нижнього Новгорода за 90 км на північ від Саранська і за 38 км від залізничної станції Ужівка на правому піднесеному березі річки Азанка (приплив Чеки). Відстань по автодорозі від Нижнього Новгорода (через Велике Мурашкіно Бутурліно Гагіно) становить 205 км від Саранська - 110 км. Добиратися до Болдіно громадським транспортом не дуже просто: від нижегородського автовокзалу «Щербинки» до Більшеболдинської автостанції відправляється кілька автобусних маршрутів. У дорозі - не менше трьох годин.


Пам "ятки та екскурсії

У Болдіно знаходиться садиба Пушкіних, де зараз розташований музей-заповідник О.С. Пушкіна. Звичайно, найбільший наплив туристів тут восени, адже всі хочуть побачити ту прекрасну природу, яка надихнула поета на його безсмертні твори. Але і в інші пори року старовинний парк і милий затишний будинок справляють сильне враження.

Будинок і обстановку в ньому вдалося зберегти справжніми саме в тому вигляді, в якому вони існували за життя поета. Садибний комплекс був копітко відтворений у 1980-1990 роках. У господарських будівлях відкриті етнографічні експозиції музею. З 1974 року проводяться щорічні літературні Пушкінські свята в садибі, ведеться велика наукова робота, проводяться конференції.

Ще одна значна пам'ятка Болдіно - Успенська церква, побудована на кошти діда Олександра Сергійовича. Церква відновлена до 200-річчя з дня народження поета. Дерев'яна каплиця Михаїла Архангела, яка згоріла під час пожежі 1787 року, була реконструйована в 1999 році.

У 2005 році закінчено реставрацію маєтку сина Пушкіна Олександра Олександровича, розташованого за 8 кілометрів від садиби Пушкіних. Тут відкрито експозицію «У світі повістей Бєлкіна».

Екскурсії в Болдіно від приватних гідів:

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND