Білгород-Дністровський

Білгород-Дністровський є адміністративним центром обласного підпорядкування. Місто розташоване на південному заході Одеської області за 90 км від Одеси і за 20 км від Чорного моря.


Білгород-Дністровський - це місто з багатовіковою історією протягом якої він неодноразово змінював свою назву. Місто завжди було найважливішим торговим і ремісничим центром через нього проходили головні торгові шляхи які з'єднували Західну і Східну Європу а також північні землі з країнами Сходу. За роки існування місту довелося пережити дуже багато. Він перебував під владою Риму в складі Київської Русі його господарями були татаро-монголи венеціанці генуезці поляки - угорці - румуни і турки.


Згідно з історичними даними понад 25 тис. років тому це місто заснували переселенці з давньогрецького поліса Мілета які дали йому назву Тіра. На початку 2 ст. н.е. Тіра була захоплена римлянами і перейменована в Алба-Юлію. Незабаром місто перейшло у володіння готове а в 371 р. був відвойований гуннами і отримав назву Туріс. Наприкінці 7 ст. ним керував хан Аспарух саме тоді тутешні землі заселили тіверці. Місто почало розвиватися і в зв'язку з тим, що більшість будівель було побудовано з білого вапняку його стали називати «Білим містом». Згодом Білгород-Дністровський переніс ще багато випробувань - його грабували печеніги захоплювали татари продавали генуезцям поки в 1812 р. землі між Дністром і Дунаєм не увійшли до складу Російської імперії. Починаючи з 1918 по 1940 рр. Білгород-Дністровський перебував у складі Румунії і лише в 1944 р. він увійшов до складу України.

Однією з головних визначних пам'яток не тільки Білгород-Дністровського, а й України в цілому, є побудована тут наприкінці XIV ст. фортеця. Це найбільша оборонна споруда на території країни, оскільки загальна довжина її стін становить понад 2 км. З спочатку побудованих 34 веж на сьогоднішній день збереглося тільки 26. Фортеця була зведена молдаванами, оскільки в той час місто належало Молдавському князівству. Її кілька разів реконструювали і перебудовували, остання її реконструкція була проведена турками в XVIII ст.

Крім того, гостям міста буде цікаво оглянути наступні архітектурні пам'ятки: церква Іоанна Сочавського (XIV-XVII ст.), Вірменську церкву Успіння Пречистої Богородиці (XIII-XVII ст.), Сарматський склеп (III ст.), Грецьку церкву (1482 р.), Болгарську церкву (1840 р.), церкву Святого Миколая (1867 р.), Вознесенський собор (1846 р.), краєзнавчий музей, розташований в колишньому особливому музеї (багато).

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND