Бекешчаба

Бекешчаба - центр угорської адміністративно-територіальної одиниці Бекеш розташований на притоці річки Керьош, що входить в басейн Тиси. Містечко це налічує сьогодні близько 64 000 жителів вперше удостоїлося документальної згадки в 1330 році. У назві Бекешчаба переплелися угорське слово «мирний» (Békés) і угорське ж чоловіче ім'я навіяне турецьким впливом.


Це типове європейське індустріальне містечко, що зуміло залишитися привабливим для екологічного туризму. Продумана структура місцевої промисловості дозволяє зберегти бездоганну екологію на тлі розташованих тут підприємств. Всі вони належать до «чистої» групи виробництв - текстильне швейне харчове. Навіть досить великий верстатобудівний завод забезпечує жителів Бекешчаба високою зайнятістю нарікань з боку екологів не викликає.


Маленьке, казкового вигляду містечко багате пам'ятками. У ході неспішних екскурсій вдумливої частини туристичного племені запропонують музей Міхая Мункачі, який зробив внесок у бачення реалістичного живопису. Не залишить у душі байдужості найбільший в Угорщині Євангелічний собор. Представляє інтерес і відвідування майстерень народних умільців.

Після водних процедур туристам пропонується потішити свої гурманські нахили покуштувавши знаменитий угорський делікатес - чабайську ковбасу батьківщиною якої є Бекешчаба. На її честь чотири жовтневих дні присвячені ковбасному фестивалю щорічно. При цьому ковбасна дегустація супроводжується добірними місцевими винами сирами і десертами.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND