Бейрут

Бейрут - столиця і найбільше місто Лівану великий морський порт. Бейрут є найважливішим фінансовим і банківським центром всього Близького сходу. Перші дані про Бейрута стосуються XV ст. до н. е. Про це свідчать написи клинописом знайдені в Єгипті. Місто довгий час перебувало «в тіні» своїх могутніх сусідів Тира і Сідона і лише в епоху Римської імперії місто стає центром римської культури на узбережжі Середземного моря і в Сирії. У 635 році н. е. Бейрут захоплений арабами і був включений до складу Арабського халіфату. У 1100 році його захопили хрестоносці і 1516 року він перебував у складі Османської імперії аж до 1918 року.


У XX столітті Бейрут стає інтелектуальним культурним і комерційним центром східного Середземномор'я. З 1941 року - столиця незалежної Ліванської Республіки.


Бейрут - місто контрастів, де прекрасна архітектура середніх століть, що потопає в жасминних садах, сусідить із сучасними будинками зі скла і бетону; де маленькі звивисті провулки вливаються у величезні проспекти. Серцем Бейрута прийнято вважати район Хамра, який являє собою торгове і фінансове ядро столиці. Головна торгова вулиця Бейрута - Хамра. Тут розташовуються офіси і банки, ресторани і кафе з винесеними на вулицю столиками, кінотеатри.

Мечеть Омарі, також відома як Велика мечеть - одна з найстаріших будівель міста. Вона була побудована в епоху Візантії, як християнська церква, а в 1291 році була перетворена на мечеть. Голубині скелі унікальний природний пам'ятник Бейрута. Ці скельні арки - живе доповнення до похмурих морських утьосів Бейрута. Місцеві жителі часто приходять в це місце, щоб зустріти схід сонця, або щоб врятуватися від міського шуму.

У Національному музеї демонструються фінікійські, хеттські та арамейські реліквії. У ньому є величезна схема, на якій показано, хто жив на землі Лівану в давнину, хто його завойовував.

Музей Сурсок на сході Бейрута займає будинок, побудований у 19 столітті в італійському стилі. Інтер'єр музею досить незвичайний і тут проходять виставки турецького срібного посуду, картин, народного і сучасного мистецтва Лівану, крім того, в музеї є невелика історична бібліотека.

В околицях Бейрута знаходяться руїни стародавнього міста Біблоса - найдавнішого міста світу, йому 7 тис. років.

Торговий район Бейрута організований своєрідно. Магазини розміщені в ньому відповідно до асортименту товарів. Наприклад є вулиці де продають тільки тканини і 30-40 магазинів торгують одним і тим же товаром. Є вулиці де торгують взуттям посудом радіоапаратурою ювелірними виробами.


Недалеко від парламенту розташований міський ринок. Тут можна купити практично все. Але особливим розмаїттям відрізняються чіткі, що тут продаються. Їх роблять з чорного коралу кістки скла бурштину яхонта яшми нефриту аметиста перлів.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND